| mentholinks a întrebat:

Voi unde L-ati cautat pe Dumnezeu de spuneti ca nu Il gasiti? Doar in Biblie?

17 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cum nu găsești aerul? Ai instrument de măsurat presiunea aerului sau e simplu să produci o reacție chimică care demonstrează că există aer într-o încăpere.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Barometru
Mai încearcă.

| T0T a răspuns:

Tot caută unii numiți cercetători, care au aparate de observat și măsurat de milioane de euro. Ei nu au găsit niciun Dumnezeu.

| T0T a răspuns:

=========================================
„Daca ai fost creat de Dumnezeu, ai fost prin duhul sfânt."
=========================================
De unde până unde am fost creat de un duh? Învățăm la biologie cum apărem pe lume. Ce dovezi științifice ai când susții așa ceva?

=========================================
„Acest duh este un vânt, aer."
=========================================
Duhul este un aer? Ce este aerul? Aerul e doar o combinație de elemente (gaze) din natură. Nimic mai mult. Cum poate fi o combinație de elemente care există în natură, la fel ca și fierul, azotul, mercurul un duh? Și gazul cu care pornești aragazul e un duh? Explică.

=========================================
„In toata lumea se petrec fenomene paranormale fie că, crezi sau nu iar de aici faci legatura cu Dumnezeu. Este o lupta între bine și rău. "
=========================================
Ce fenomene paranormale? Genul fulgerului care era considerat paranormal de către vikingi? De ce ai crede că ceva ce nu poți explica este provenit de la duhuri? E mai logic să crezi că un duh e responsabil pentru tot ceea ce nu cunoști decât să afli răspunsul pe căi științifice, pe cercetare? E mai logic să crezi în duhuri decât să crezi în știință, în ceea ce ai studiat la școală la materiile reale?

| Mayhem666 a răspuns:

Logica ta nu are logica deloc.

| mentholinks explică:

Poate e mai fain mort.

| halogen001 a răspuns:

Un personaj imaginar cu caracteristici absurde nu poate fi găsit decât în povești la fel de absurde, primitive, puerile și fanteziste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine te pune sa predici la atei? laughing

| acerr a răspuns:

Pe DUMNEZEU, IL CHEMI ..nu vine nechemat! el e universul

| dany1988122 a răspuns:

Acest zeu trebuie sa se arate daca vrea sa credem in el.

| DepikaPadukone a răspuns (pentru dany1988122):

Trebuie sa crezi în el cu adevărat cu toată inima și ai sa-i vezi faptele atunci când o sa ai sigur nevoie de el.

| dany1988122 a răspuns (pentru DepikaPadukone):

Trebuie sa crezi cu adevarat in inorog ca sa il vezi. Vezi cum e? Am mers pe logica ta Deci mai noi inima se ocupa si cu asta.

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Dupa ce am citit destul din biblie si am cautat in alte carti sfinte, apoi dupa ce am cautat in stiinta si n logica si le am pus cap la cap, am descoperit ca si piatra de pe jos are mai mare cotributie la dezvoltarea umanitatii.

| DepikaPadukone a răspuns:

Lam găsit mereu acolo cand aveam nevoie de el chiar și când nu aveam nevoie de el el tot acolo era pentru mine mereu.

| dany1988122 a răspuns (pentru DepikaPadukone):

Dovedeste ca l-ai gasit.

| DepikaPadukone a răspuns (pentru dany1988122):

Nu am ce să-ți dovedesc ți-e daca tu nu crezi în el cu toată inima tu trebuie sa vrei cu adevărat sa crezi in el u toată inima și ai sa-i vezi faptele.

| dany1988122 a răspuns (pentru DepikaPadukone):

Inima e doar o pompa a corpului. Daca crezi in inorogi, ii vezi. Asa cum cred copiii mici ca farurile masinii sunt ochi.