| AvalohAlyn a întrebat:

Voi vă doriți viața veșnică?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Eu cred promisiunile lui Dumnezeu=Și mărturisirea este aceasta. Dumnezeu ne=a dat viața vesnică și această viață este în Fiul Său.Cine are pe Fiul are viața, cine n-are pe Fiul lui Dumnezeu n=are viața.V=am spus aceste lucruri CA SĂ SȚITI, vă voi care credeți în Numele Fiului lui Dumnezeu aveți viața vesnică.(I Ioan 5-11, 12,13)Eu mi=am dăruit sufletul Mântuitorului Hristos, cred că a murit pentru toate păcatle mele și le=a iertat și mia dăruit viața veșnică în dar, așa cum spune în acest verset EL vrea să avem siguranța vieții veșnice alături de El. Nu pentru că am meritat ci pentru că El a vrut să mi=o dea în dar,

2 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

De ce nu oricum toti avem parte de ea depinde pe unde ajungem in functie de ce facem fiecare.

| Byb2001 a răspuns:

Da daca exista