| AvalohAlyn a întrebat:

Voua va asculta Dumnezeu rugaciunile? Cum sa iti asculte Dumnezeu rugaciunile?

Răspuns Câştigător
| jrockfreak a răspuns:

Dumnezeu e pretudindeni, El se află în inimile noastre prin simplul fapt că El le-a creat. Eu am simțit de incredibil de multe ori că mă ascultă, de fapt ne ascultă pe toți, dar cum primim acel lucru, acordăm meritele norocului sau ni le însușim chiar noi, când de fapt El ne-a ajutat. Cum am mai spus, tot ce trebuie să faci este să deschizi puțin ochii ca să vezi minunilwe incredibile de care avem cu toții parte zi de zi, dar pentru care prea puțini mai sunt recunoscători. Când nu primesc ceea ce vreau, încerc să îmi dau seama de ce și după ce meditez, aflu răspunsul și aștept răbdătoare până văd ce alt lucru mai bun mi s-a pregătit. Și crede-mă, multe lucruri infinit mai bune mi-a dezvăluit pe parcursul timpului, ca și tuturor, de alftel, și sunt curioasă ce mă va mai aștepta în viitor.

11 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Eu zic ca cele care ne sunt de folos ne sunt implinite.

| danut a răspuns:

Sigur ca imi asculta rugaciunile, acestea ajung la Dumnezeu, mai repede ca acest mesaj catre tine.

| Elvina a răspuns:

Eu m-am rugat 4 ani la el si nu am primit niciun raspuns. De atunci m-am decis ca viitorul mi-l fac eu si nu un prieten imaginar.

| danay72 a răspuns:

Pentru ca primesc raspuns la ele.De exemplu, ma ajua sa rezolv o problema.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da asculta pe cei ce fac voia Lui; cere si ti se va da, acum depinde si ceea ce ceri

Răspuns utilizator avertizat
| pufuletziii a răspuns:

Nu. Oamenii credinciosi cred ca asa zisul 'D-zeu' chiar asculta acele cuvinte rostite in gand, pe care numai ei le aud, nimeni altcineva! Atatea religii, rugaciuni, credinta pentru ceva ce nimeni nu a vazut sau auzit vreodata! Daca Dumnezeul nostru ar fi asa bun si corect cum spuneti voi, de ce atatea diferente intre oameni, nedreptate, rautate? Si de ce i-ar pedepsi pe oameni in loc sa-i ierte?
Eu o sa cred in asa ceva, cand o sa vad cu ochii mei!

| anonim_4396 a răspuns (pentru pufuletziii):

Cica sa credem in El fara sa cercetam! Cum e posibil asa ceva?

| pufuletziii a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e! happy

| IvanMihai a răspuns:

Defininiţia lui Dumnezeu:
Ştii când închizi ochii şi îţi doreşti din tot sufletul să se întâmple ceva
Dumnezeu e cel care te ignoră!

:-)

| n0thing6 a răspuns:

Stii vorba aia: cu atatea religii, pana si dumnezeu e ateulaughing
eu cred ca lumea va scapa usor-usor de toti indobitocitii