| Vernusio a întrebat:

Voua va asculta/va indeplineste Dumnezeu rugaciunile pe care le faceti catre El?

13 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

DA

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

"DA"? Atat? Cam sec si deloc credibil.

| 4b a răspuns (pentru anonim_4396):

Scurt si la obiect... daca o lalaiesc iar sari pe mine

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Daca exista un creator cred ca aprecieaza munca nu cersitul divin, munca ne face liberi /arbeit macht frei

| Drimmero a răspuns:

Cert este ca, stiinta n-are cum sa dovedeasca ca Dumnezeul nostru NU exista, eu cred tot mai mult ca suntem creatia unei puternice divinitati, este doar parerea mea si stiu ca-mi sar atei fanatici care nu stiu sa aprecieze opinia altor oameni, doar ce vor ei sa creada au intiparit in bibilica, asta denota mintea ingusta pe care o au/
Eu am fost ajutat de Dumnezeu de multe ori si n-ar avea rost sa zic in ce sens, eu stiu doar ce am patit pe pielea mea si nu sunt simple coincidente, deoarece a fost ceva prea profund!

| Clorox a răspuns:

Nu ma rog la el, nu stiu daca exista, si daca exista nu am s-o fac, nu vreau sa stiu ca sunt marioneta cuiva!

| BogdanMx a răspuns (pentru Clorox):

Esti marioneta duhurilor cazute. Rugaciunea tocmai la asta duce, la eliberarea de sub stapanirea celui rau prin comuniunea cu Domnul.

| BogdanMx a răspuns (pentru Clorox):

Dumnezeu asculta rugaciunile tuturor ca el cunoaste inima noastra. Zice asta si la psalmi. Dar ne implineste cererea numai daca acea dorinta nu ne face rau.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa asculte rugaciunile nimanui pentru ca nu exista si crede-ma ca daca ar fi fost ca in biblie nu ai fi vrut sa existe.
Acum invit toti crestinii sa-mi evalueze raspunsul drept eronat, asa cum au inceput sa procedeze in ultima vreme.

| Idris a răspuns:

Sigur ca da. Faptul ca scriu aici, este o dovada ca imi raspunde la rugaciuni. Faptul ca ma trezesc in fiecare dimineata si am ocazia sa fac fapte bune care imi vor atarna greu in balanta, este o dovada a raspunsurilor rugaciunilor mele. Faptul ca nu ii asociez nimic lui Dumnezeu, este o dovada a raspunsurilor rugaciunilor mele. La hawla wa la quwata illa billah! Nu este forta si nici putere decat la Allah!

| Drimmero a răspuns (pentru Idris):

Poate ca esti tu musulman si am inceput cu totii sa va denigram cu toata religia voastra din cauza unor idioti care murdaresc toti musulmanii prin faptele lor de oameni ai cavernelor, dar ai zis un mare adevar!