| andri22 a întrebat:

Voua va place sa mergeti la biserica daca da de ce? Funda (altii prefera sa mearga la biserica pentru a vedea pe cineva anume, sau pentru a fii vazut)

Răspuns Câştigător
| Miranda27 a răspuns:

Mie imi place sa merg la biserica in primul rand, pentru ca este sfanta, acolo toata lumea este bine-venita, e un loc de pace unde te poti ruga (de sigur, si acasa ma pot ruga dar in biserica este"Casa Domnului") si, in al doilea rand, imi plac mult predicile din fiecare duminica pe care le zice preotul. Imi place sa ascult mai mult intamplari din viata lui Iisus, zise de preot, decat sa le citesc eu... happy Funda?

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Voua va place sa mergeti la biserica daca da de ce?==Mie nu îmi place să merg la biserică.
Mai merg, când nu am de ales!

| Raniia a răspuns:

Da imi place la biserica, Dumnezeu imi vorbeste, eu tac si ascult.

| Dreamer a răspuns:

De ce, ca sa vad, sa ma rog si sa cant alaturi de preoti ale caror straie ar hrani un sat intreg? Nu, mersi.
Credinta este in sufletul tau. Biserica, post, rugaciune nu iti acorda niciun punct in plus.

Răspuns utilizator avertizat
| Dreamer a răspuns (pentru u2irish):

Da?! - atunci de calugarii aia sihastrii care traiesc pe munti doar cu un cearsaf pe ei si cu o funie legata pe post de curea ce mai zici?
Aia inseamna sa fi modest si sa traiesti pentru credinta doar!

| Lizzu a răspuns:

Mai nou, in era noastra, biserica e loc de intalniri si etalare a tinutelor si coafurii si machiajului?

Daca asa am ajuns ...inseamna ca mandria din noi o sa ne distruga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite de ce imi place; http://www.youtube.com/watch?v=wsoaaURDbmY

Răspuns utilizator avertizat
| DiamantulAuriu a răspuns:

Salut, mie imi place sa merg la biserica deoarece slujba este atat de frumoasa si pentru ca daca mergi la biserica in fiecare duminica si sarbatoare vei primi raspuns bun la infricosatoarea judecata a lui Hristos

| Tomanecre a răspuns:

NU!
Eu ma pot ruga si de acasa, asa cum ne invata si mantuitorul!

| traiescdeciexist a răspuns:

Sa mai rad si eu, ma plictisesc acasa.

| miriam18 a răspuns:

Imi place sa merg la biserica deoarece simt o liniste sufleteasca si mai ales ca imi plac, cantarile din biserica noastra