| mateiciprian a întrebat:

Vreau cat mai multe intrebari sincere! Este pacat sa faci dragoste cu fete, chiar daca nu esti insurat sau nu ai o relatie? Mie mi se pare ca este ok atat timp cat nu inseli.

19 răspunsuri:
| Acidulat_Suculete_1996 a răspuns:

E un dar de la Dumnezeu, oamenii fac sex de placere nu doar pentru a face copii.cand inseli deja e alta problema care nu are rost, daca nu iubesti doar pleaca, nu insela

| milan9 a răspuns:

Chiar şi dacă nu ai avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu ea, consideră că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei tale DAR MAI ALES A EI, fără să-ţi poţi da seama acum, vei avea nevoie ŞI MAI ALES, VA AVEA NEVOIE de această "demnitate"şi "onoare" pe care tinerii uneori or să o piardă înaintea căsătoriei!

SEXUALITATEA ÎNAINTE DE ALCĂTUIREA UNEI FAMILII ESTE O ADEVĂRATĂ "CUTIE A PANDOREI"!
Este vital să nu se atenteze la drepturile şi "liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta!

Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

NOname
| NOname a răspuns:

"Vreau cat mai multe intrebari sincere!"
Indiferent ce vei hotărî, rogu-te, foloseşte prezervativul.

NOname
| NOname a răspuns:

Http://youtu.be/iJqw-idOwUc?t=9m10s

| milan9 a răspuns:

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi?

Ce se va întâmpla mai târziu în familie, atunci când mentalitatea "unui spirit de aventură iresponsabil" va fi înlocuită cu raţiunea că relaţiile intime sunt lucruri care transformă psihicul şi impregnează o amprentă de neşters naturii umane.

Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa!
Ca nişte POSTERE DEFINITIVE ale altora în "căminul" cojugal!

Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica divorţurilor nu minte...

| milan9 a răspuns:

- Spre deosebire de alte experienţe devenite amintiri, experienţele păcatului (în special când e vorba de o relaţie a trecutului) nu se uită niciodată (...), şi cu cât lovesc mai mult în normele morale, cu atât vor avea un efect mai copleşitor asupra respectului reciproc şi liniştii unei familii!

În mod aparent paradoxal dar logic, aceste experienţe-amintiri devin cu atât mai frustrante (substrat pentru gelozie) odată cu trecerea timpului, rămânând mai târziu întipărite în sufletul "celuilalt" partener (...), aşa cum într-o cameră, posterele ar deveni permanente!

Nu este la voia întâmplării faptul că pentru începerea vieţii intime, Dumnezeu a lăsat căsătoria şi nu altceva. Motivul este justificat prin consecinţe şi nu prin capricii...

| milan9 a răspuns:

RELAŢIILE DINAINTEA CĂSĂTORIEI LOVESC FAMILIA!
Pentru un bărbat, fidelitatea (exclusivitatea relaţiei intime a soţiei) este o necesitate ontologică, de care depinde echilibrul familiei, edificarea rolului şi locului prioritar pe care îl are în „afectivul" soţiei sale (dat fiind faptul că femeia este mult mai vulnerabilă decât bărbatul, cu maximă implicare sufletească spre deosebire de bărbat!).

Cu o eventuală implicare trup-suflet (totală) din partea femeii, anterioară relaţiei cu soţul, se poate intra în concurenţă, se poate depăşi, DAR NU SE POATE ŞTERGE. Iar statistica legată de familie atestă faptul că aceste „antecedente" sunt evaluate cu exigenţă direct proporţională odată cu avansarea în vârstă!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Este doar desfranare, chiar daca tu esti fidel

| ErrorFound a răspuns (pentru NOname):

Buna, buna asta. rolling on the floor

| BlackSulphur a răspuns:

No sex for you. Now go pay money to the church!

| doctorandus a răspuns:

Conform Bibliei, singurul mod in care un barbat poate comite adulter este sa faca sex cu sotia altui barbat.

| Nucreeed a răspuns (pentru NOname):

Epic! Cat de mult se potriveste cu situatia de fatalaughing

| Raniia a răspuns:

Daca mireasa ta va fi uzata si folosita ci nu pura si curata, ce vei simti in inima ta?
Una dintre acele fete poate fi chiar mireasa ta!

| usuk a răspuns (pentru Raniia):

Bhai mai laso-n colo de puritate...auzi, uzata.da ce-i? cauciuc de masina? si ce daca e "uzata"? caracterul omului ar trebui sa fie mai important, nu gradul de "uzura". au trecut de mult vremurile alea in care se luau fetele "neuzate". acuma-s alte vremi' si [in mare parte] alti oameni

| usuk a răspuns:

Daca o iei biblic, nu ai voie
daca o iei dupa mine, fa ce vrei cat inca mai poti si nu tio ia altu' inainte.lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu fete? este pacat.da tie nu ti se pare nu inseamna ca nu e.sant multe chestii care intra in discutie, printre care si aceea ca da o fata se *** cu unul -20-50,si apoi se casatoreste, copiulul nu va fi niciodata decat al ei, ca a lui nu are cum.no sa fie sigur niciodata ca odrasla lui mostenerste genele lui si nu un scrob amestecat de c..ie umane. avand in vedere doar acest aspect plus cele legate de sida si alte boli venerice pe care nici un prost ori proasta care le detine nu si le striga in gura mare,dar nici in soapta nu le spune,te duce cu gandul la faptul ca, probabil nu e chiar asa pacat actul in sine, dar daca condamni pe altul la suferinta ori moarte infestandul cu acestea este destul de rau.iar cand tu personal stii toate acestea dar risti, inseamna ca esti dus dea binelea.cat despre protectie si contraceptive, ramane la alegerea fiecaruia, dar un act cu prezervativ e un fel de laba in p...a nu-i poti spune dragoste.pricepusi ma sexosule?

| lolium a răspuns (pentru Raniia):

E complet gresit sa gandesti despre oameni ca sunt uzati sau folositi, ar trebui sa-i invatati sa se ridice din pacatul lor indiferent de cat de mult au gresit, sa le aratati ca si ei merita ceva, sa va purtati frumos cu toata lumea.
voi insa, pentru ca s-a intamplat sa nu gresiti sau sa nu treceti printr-o situatie dificila aruncati cu noroi in cei mai slabi si va etalati puritatea peretutindeni. unde ramane atunci dragostea crestineasca si iertarea?
zicea ema cand iti dadea dedicatii de ziua ta pe-aici ca dai raspunsuri pertinente. incearca sa n-o faci de rusine!

| RAY a răspuns:

Matei esti barbat rolu tau in natura este
1 sa faci sex cat mai mult
2 sa oferi viitoarei tale famili un trai bun
de asta existi ca sa isi transmiti adnul mai departe, personal consider ca e bine daca poti gasi o fata cu care sa faci o relatie asa din floare in floare isi vei pierde viata fara nici un rost, maturizeazate fizic, mintal

| RAY a răspuns (pentru Raniia):

Raniia nu e frumos cuvantul uzata, si ce daca nu-i virgina nu poate fi o fata buna? nu vreau sa va critic voi pocaitele va pastrati pentru bogatasi scuza-ma asta vad eu