| popescucarmen43 a întrebat:

Vreau sa dau la un liceu vocational teologic, si la proba orala va trebui sa cant sau sa recit o rugaciune ..multi au intrat si fara voce,am prietene acolo,dar mie teama ca din cauza emotiilor nu voi lua proba orala crying.Nu am voce,profa mea de religie care ma ajuta ca sa mi exersez vocea spune ca am,si cand ea canta niste note ca asa e si la proba orala,si cant dupa ea,mi-a zis ca ori am emotii ori nu deschid bine urechile, eu am vocea putin groasa (precizez ca sunt FATA) si cand cant putin imediat ma ustura gatul, ce mi recomandati sa folosesc pentru a mi umezii gatul ca sa fie intotdeauna umed sa nu mi se usuce?

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Vinul bisericesc de 0, 75 l 12% alcool este bun pentru umezit gatul cat si pentru emotii.

| gratargratar a răspuns:

Nu e problema cu vocea... accepta si afoni. Iti spun pentru ca stiu o multime de baieti si fete care au intrat la licee si facultati fiind afoni. Oricum nu canta toata lumea la strana.
Sa inveti insa la celelalte probe teoretice. Nu o sa ai problema cu admiterea. Dupa aia o sa fie mai greut.

Doamne ajuta!