| OliverArrow a întrebat:

Vreau sa ma apropii mai mult de Dumnezeu. Cum? Idul meu este robin_as_a_hood

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ma bucur ca simti nevoia de a te apropia mai mult de Dumnezeu. Frecventarea unei biserici este importanta, dar ea nu iti aduce mantuirea. Tu trebuie sa te transformi, sa te lasi modelat si sa te asemeni tot mai mult cu Domnul Isus. Sa cultivi roada Duhului Sfant in viata ta sa ai o relatie personala cu Dumnezeu in fiecare zi prin rugaciune si citirea Cuvantului. Nu este suficient sa il citesti si trebuie sa il traduci in viata ta in fiecare zi. Dumnezeu sa te ajute!

| William a răspuns:

Nu te apropii de Dumnezeu stand pe messenger ci mergand la biserica, facand milostenie, rugandu-te, tinand post.

| Hombre a răspuns:

Cum? simplu, EmaS iti sta la dispozitie direct la domnu' te trimete cu prima cursa, fara viza.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nimeni nu te poate apropria de o zeitate mai mult decat tine.

| Thunderstruck a răspuns:

Pai daca tot ai id de mess, cere-i-l si lui Dumnezeu si vorbiti, va apropiati, webcam, alea alea.Nu-i greu.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Cel mai important este sa studiezi Biblia cu motivatii corecte. De asemenea, faptul de a-ti face timp pentru a medita la creatie te poate ajuta sa apreciezi intelepciunea si puterea lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti intra in legatura directa cu "domnul" formand numarul 22.22.22 (Tarif : 666 euro/minut).

In cazul in care esti sarac, mai ai o sansa. Poti sa vorbesti cu dumnezeu sau cu isus pe facebook :

http://www.facebook.com/eusuntdumnezeu
http://www.facebook.com/iIisusHristos

Daca vrei sa-l chemi pe isus la petreceri sa o arda gen mentalist, o sa te coste destul de mult.

| WeAreSmart a răspuns:

Cum a spus si Sviri- cind ai timp liber mediteaza la puterea Domnului, nu e neaparat sa mergi la biserica, sa citesti carti religioase etc. Fii mereu cu gindul si cu sufletul la Domnul si totul va fi bine.

| ClausBBC a răspuns:

Citeste BIBLIA!