| Kostzy5 a întrebat:

Vreau sa merg sa ma spovedesc la Manastirea Radu Voda.Problema este ca nu stiu cand sa merg, cand il gasesc pe preot.Ce trebuie sa fac inainte sa ma spovedesc.Maine pot merge.

Răspuns Câştigător
| SandraEve a răspuns:

Dragul meu, nimerica nu iti taie gatul acolo. Din contra, se vor bucurs ca ai venit. Mai ales ca a trecut atata timp
Te vor asculta, explica unde ai gresit si ce ai de facut in privinta asta
Vei putea intreba orice si ti se va raspunde cu bunatate si calm
Recomand pana la cer si inapoi un preot in defavoarea unui psiholog

11 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Duminica de obicei nu se spovedeste, cauta mai multe informatii pe crestin ortodox.ro.

| mentholinks a răspuns:

Doar iti pierzi timpul prietene. Daca tu nu te schimbi si devii un om mai bun si faci fapte buna. Spovada e ceva deamplea.

| SandraEve a răspuns (pentru mentholinks):

Hei, e adevarat ca trebuie sa se schimbe si sa fie un om mai bun. Dar faptele bune care nu sunt facute in numele lui Dumnezeu, nu sunt recunoscute la judecata de apoi, deci nu te ajuta la contrabalansare.
Iar spoveditul ajuta la iertarea pacatelor...ce poate fi mai frumos de atat?
Lasa-l sa se duca, nu il descuraja

| mentholinks a răspuns (pentru SandraEve):

Nu stiu de unde le scoti dar clar nu cunosti Scriptura.

| xerxes1 a răspuns:

Vezi daca au cont pe Facebook.
Te spovedesti online si platesti prin SMS sau cu cartea de credit.
Biserica nu ofera nimic gratis.

| ElisaAna a răspuns:

Poti merge oricand, mai cu seama maine, fiind duminica. Nu trebuie sa faci nimic inainte de a te spovedi, doar sa te duci cu sufletul deschis.

| Kostzy5 explică:

Oare gasesc preoti cumsecade acolo sa ma asculte.Ca daca o sa ma grabeasca o sa ma pierd.mai ales ca au trecut 14 de cand nu am mai fost la biserica

| SandraEve a răspuns (pentru Kostzy5):

Dragul meu, nimerica nu iti taie gatul acolo. Din contra, se vor bucurs ca ai venit. Mai ales ca a trecut atata timp
Te vor asculta, explica unde ai gresit si ce ai de facut in privinta asta
Vei putea intreba orice si ti se va raspunde cu bunatate si calm
Recomand pana la cer si inapoi un preot in defavoarea unui psiholog

| Kostzy5 explică:

Multumesc pentru incurajari.

| SandraEve a răspuns (pentru Kostzy5):

Cu multa placere si multumesc pentru fundita. Bafta maine!

| Kostzy5 explică:

Atunci o sa merg de luni incolo

| Kostzy5 explică:

O sa merg luni