| DyNo a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti de ce religie apartineti, daca apartineti.
Nu vreau sa-mi spuneti si de ce si ca religia voastra este suprema, ok? Raspundeti in gen:

"Sunt crestin-ortodox."
"Sunt crestin catolic."
"Sunt budist."
"Sunt ateu."
"Sunt... "

46 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cavaler Templier cu loc asigurat la masa rotundă din crama castelului.

| GodBlessYou a răspuns:

Ma consider un crestin radical, un ortodox fanatic.

| OOOLEOOO a răspuns:

Adept Al Rastafarienismului.

| Pufuletica98 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Nu stii cat asteptam sa raspunzi tu! laughing))))))

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Pufuletica98):

Dc?

| Pufuletica98 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Pentru ca tu nu lipsesti la intrebari de genul asta. Apropo m-am documentat despre religia ta pe Wikipedia si am aflat ca voi va rugati tot la acelasi Dumnezeu Crestin numai ca are un alt nume.Este adevarat? Credeti si in Iisus Fiul lui Dumnezeu?

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Pufuletica98):

Nu poti spune ca Jah este Dumnzezeul crestin asa cum nu poti spune ca Krishna este una cu Allah.

Nu te poti lua dupa articole de pe net daca vrei sa afli ce e ala cult Rastafarian, Rastafarienizmul se intelege prin muzica nu prin documentare de pe net (Diferite de la site la altul), in multe documentare vei gasi ca rastafarienizmul este o copie a evreilor, nu este asa, rastafarienizmul are radacini tribale vechi care are cateva personaje istorice gasite si in religia Ebraica (Solomon, Jesus, primi oameni numiti de crestini Adam si Eva).

Da, imparatul Iisus apare si in kebra dar nu poti spune ca el este fiul lui Dumnezeu, nu este ''mantuitorul'' aceste articole a fost scrise si inventate de crestini si oameni albi (reprezinta raul si distrugerea acestei planete), care au incercat sa-si creeze un Zeu dupa placul lor, aducand tot mai mult poporul negru spre sclavie.

Se spune ca Hail Selassie este Iisus fiindca in religia crestina Mesia care va veni este Iisus, Iar pentru poporul negru, Mesia a fost Hail Selassie. Om care a oferit libertate pace si respect tuturor oamenilor de culoare.

| Pufuletica98 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

O fi...dar sa stii ca nu toti albii sunt rai.Eu sunt alba si am dat like la multe site-uri impotriva rasismului.Cum ne invata Dumnezeu, trebuie sa iti respecti apoapele, nu ca anumiti crestini falsi care in trecut tratau persoanele de culoare ca niste animale si chiar mai rau.Am cunoscut personane de culoare si sunt super de treaba.Eu iti respect credinta si sper ca si tu sa o respecti pe a noastra.

| Giuvaer a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Tu esti unu din aia de fumeaza legale si scrie pe ziduri " jah te iubeste?"

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Giuvaer):

Eu sunt din ala care fumeaza illegale (in anumite tari) in ritualuri religioase, si nu scrie pe pereti, ci canta despre asta. gen Bob Marley albarosie Soja...

| Giuvaer a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Scuzele mele atunci

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Giuvaer):

Is curios cum ii ala nuwaubianist? sau mai bine zis Nuwaubian?

| Giuvaer a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Http://en.wikipedia.org/wiki/Nuwaubian_Nation

eu glumeam:)) sunt ortodox.

NOname
| NOname a răspuns:

Love is My Religion...
http://youtu.be/r-eXYJnV3V4

| alexandra2859 a răspuns:

Sunt ateebig grin

| nesuferit a răspuns:

Cred in zeul berii, BereZeu

| AndreiKaze a răspuns (pentru nesuferit):

Daca zeul tau este zeul bauturii atunci cred ca te referi la Bacchus din mitologia greceasca.

| nesuferit a răspuns (pentru AndreiKaze):

Nu frate, eu cred doar cel adevarat, adica in bereZeu,

| Musique a răspuns:

Creștină și nu prea. laughing)

| Musique a răspuns:

Normal,sunt creștin ortodox.
Dar cum nu merg la biserică și alea, nu mă pot numi crea mai credincioasă persoană.

| Musique a răspuns:

Pentru că nu merg la biserică (motive personale) nu înseamnă că nu cred în Dumnezeu.

| dodicuta a răspuns:

Crestin-ortodox.

| Anecherry a răspuns:

Sunt ateehappy. Tu?

| DyNo explică (pentru Anecherry):

Eu sunt liber cugetator.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Sunt crestin-ortodox.

| Prunela a răspuns:

Sunt agnostica

| RAY a răspuns:

Sunt ateu (dar nu exclud posibilitatea exisentei unui zeu deist deci mi se pare putin probabil las o posibilitate sa existe )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt creştin-ortodox.

Răspuns utilizator avertizat
| casablanca40 a răspuns:

Sunt ateu si as vrea sa devin ateu fanatic.

| DyNo explică (pentru casablanca40):

Multa bafta in ''metamorfoza''.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DyNo):

Eu voiam sa-mi explici despre zei ELoim

| DyNo explică (pentru anonim_4396):

Ah... pai zi asa.
Am explicat mai in detaliu, zic eu, pe blogul meu, uite aici, prima data:
http://dynoclub.blogspot.ro/2012/08/creationism-sau-darwinism.html
Si dupa aceea aici:
http://dynoclub.blogspot.ro/2012/08/cum-trebuie-sa-fie-divinitatea.html
Scuze de greselile pe care o sa le gasesti eventual in text, greseli cand am tastat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DyNo):

Sper sa fie o lectura bunalaughing

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Ca tot comentezi tu la fiecare raspuns,
ce esti tu? crestin? apostolic? ti-e teama sa iti spui secta cu "voce tare" ca ti-e frica sa nu apara alta?

| Kerli a răspuns:

Crestin romano-catolic

| MsGringer a răspuns:

Din cate se vede a creat valuri intrebarea asta pe aicilaughingmai bine ma abtin.

| BogdaneluluI a răspuns:

Sunt...

| Giuvaer a răspuns:

Eu sunt nuwaubianist

| OFataHoinara a răspuns:

Sunt crestin-ortodox

| TedR22 a răspuns:

Sunt ateu.

| Holmes_Miky_1993 a răspuns:

Sunt crestin ortodox

| Ioanh a răspuns:

Crestin-ortodox.

| robyrdv a răspuns:

Crestin-ortodox