| Bogdanpalintineanu a întrebat:

Ycat de mult poate dura sa ridici sarpele kundalini daca faci cam 1 ora de yoga pe zi?

6 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Depinde de nivelul tau spiritual.
Unii au nevoie de cativa ani, altii de cateva vieti.
Este ca si cum ai intreba cate ore fac pana la Arad cu masina.
Depinde de unde pleci.

| Bogdanpalintineanu explică (pentru xerxes1):

Eu de fel sunt o persoana care am cautat sa fiu foarte spiritual

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdanpalintineanu):

Asta se trage din vietile anterioare mai mult. Daca ai practicat meditatie si-n vietile anterioare teoretic iti este mai usor sa ridici sarpele in viata actuala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdanpalintineanu):

Si de unde iei tu aceasta Spiritualitate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai zi bre din astea ca vad crestinii si dupa o sa zica ca vorbesti tampenii.
Ca sa-ti raspund la intrebare, ala nu se ridica numai cu Yoga. Este mult mai complicat.

| costinvlad a răspuns:

Dacă le faci corect nu foarte mult. Dar trebuie sa deschizi fiecare chackra etc. Uita-te pe net.