| anonim_4396 a întrebat:

Yeshua nu a mers la scoala, noi de ce mergem?

Răspuns Câştigător
| gfghn a răspuns:

Yeshua si-a folosit pretiosul timp ca sa predice despre cuvintul lui Dumnezeu oameniilor si si-A FOLOSIT viata in scopul predicarii asta a fost cel mai important pentru el.Pe primul loc in viata sa la-a pus pe Dumnezeu si totul era pe al 2-lea loc pentr El nu conta cariera si scoala, ers fericit ca ca putea sa-i slujeasca lui Dumnezeu si stiia ca satisfactiile erau si vor fii mult mai marii daca facea voia Lui Dumnezeu.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru gfghn):

Da, asa trebuie sa iL urmam si noi.

| gfghn a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Trebuie dar multi nu inteleg adevaratul scop al vietii.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru gfghn):

Sad sad

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru gfghn):

Ce religie esti? si pe mine ma cheama Alina btw ^^

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru gfghn):

Sau din ce denominatiune faci parte? sau nu faci parte?

| gfghn a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Nu conteaza big grin

24 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ca să nu fii incult!

| Raiden a răspuns:

Cine-i isus?

| benika a răspuns (pentru Raiden):

Tatal tau!

| Raiden a răspuns (pentru benika):

ISUS? Esti sigur?!?!?!

Treziti-va maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

| benika a răspuns (pentru Raiden):

Deci laughing Isus e tatal tuturor oamenilor...nu doar al tauhappy Creatorul a tot ce exista! nu esti de acord?

| benika a răspuns (pentru Raiden):

Cum sa nu stii despre Isus? serios acum? ii inteleg pe aia din africa, india..si asa mai departe..care-s izolati de lume.dar tu? Incredibil!

| Raiden a răspuns (pentru benika):

Sincer... gandesti?
Isus? raised eyebrows du-te mai copile si citeste biblia... si poate gasesti una care nu e scrisa de sectantii de la martorii lui iehova.

Baiete, este Iisus! nu sesizezi nicio diferenta intre "Isus" si "Iisus"?!

| benika a răspuns (pentru Raiden):

Deci de asta ai raspuns asa ironic: " cine-i Isus? " laughing pentru ca e cu 2 de " i" uimeste-ma tu care e diferenta?

| Raiden a răspuns (pentru benika):

Raman realmente siderat...
Stii ce? Hai s-o lasam balta, de-acord?

| Raiden a răspuns (pentru benika):

Btw, ce clasa esti?
Se mai face religie in scoli? Ce faceti la ore?
Cand am terminat eu... anul trecut inca se facea...

| Raiden a răspuns:

The Anonim - Sincer... roaga-te la Bunul Dumnezeu sa te linisteasca... ca nu esti in mintile tale.
Sunt 2 variante: ori nu esti in toate facultatile mintale... ori esti realmente prost... care sa fie varianta corecta?

| Raiden a răspuns:

Pffff... ai schimbat numele in cele din urma. tongue

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Raiden):

Problems? big grin praise the Lord!

| Salahadin73 a răspuns:

Pentru a nu fi un semi-retard luat in p... de toti.

| GRs a răspuns:

Ca sa nu existe prosti care sa puna intrebari stupide.

| NaughtyGirl a răspuns:

Iisus traia intr-o alta epoca, intr-un alt secol. Lumea a mai evoluat de-atunci.

| chupyka a răspuns:

Wow..asta e o imtrebare interesanta. Poate ca din cauza faptului ca Iisus s-a nascut acum 2000 si ceva de anibig grin? sunt curioasa totusi ce varsta ai, de ai pus o asemenea intrebarebig grin.

| benika a răspuns:

El nu trebuie sa faca scoala pentru ca El stie totul! si mi se pare ca a facut ceva scoala ( nu cum se face acum in timpul nostru )