| florin1979 a întrebat:

Yoghinii de la misa, gen guru bivolaru, de ce religie sunt? sau yoghinii au religie separata?

Răspuns Câştigător
| oanaX a răspuns:

Ei nu au religie.acesti yoghinii practica toate acele ritualuri pentru ca au impresia ca ii ajuta sa se simta mai linistiti si impliniti pe toate planurile fara sa-si dea seama ca aici lucreaza subconstientulhappysingurul lor mentor este guru bivolaru care a inventat aceasta sectahappy

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ei practica meditatia,se concentreaza si fac exercitii,mi se pare ca sunt vegetarieni, fac sex in grup, etc.

| EmaS a răspuns:

De ce te intereseaza ca sa ma contrazici, sau ca sa poti pune noi intrebari?

| EmaS a răspuns:

Zi ca nu am dreptate!

| MMihai a răspuns:

Yoghinii cam au câte o religie separata!
De fapt Yoga este o serie de filozofii semi-religioase, că sunt mai multe yoga.
Yoghinii de la misa, gen guru bivolaru, de ce religie sunt? ==ei zic că sunt creștini.

| KlaraWeiss a răspuns (pentru MMihai):

Nu exista yoghini crestini; treaba lor ce zic ca sunt, dar conceptele pe care le sustin ei n-au nici in clin, nici in maneca cu crestinismul.

| MMihai a răspuns:

Răspuns pentru @ KlaraW @==filozofiile de tip yoga, sunt legate în principal de religii din sub continentul Indian, deci de brahmanism, neo-brahmanism= hinduism, budism, șamd.
Poți să imporți din diverse ramuri de Yoga, tehnici și practici, care să nu fie într-o contradicție fundamentală cu creștinismul.

Nu am frecventat gruparea Misa, să știu ce fac ăia.

Și nici nu mi-am dat doctoratul, îi vreo ramură de Yoga.

Că orișice care se poate numii Yoga se bate cap în cap cu creștinismul, și că intersecția celor două mulțimi ar fi mulțimea strict vidă cred că este o greșeală.

Discută cu Oreste, ăla care are o emisiune la Tv, Codul lui Oreste, și care este prieten cu Mircea Badea, că el te va lămurii mai bine.

| Hombre a răspuns:

Nu are nicio treba cu crestinismul s-au veo alta religie, tocma de aceea se numeste "Miscarea de integrare spirituala in absolut". Ca Ema zice ca are dreptate putin intereseaza asta, mie inca imi place sexul, poate ea si-a incheat socotelile cu partea asta si a trecul la tamaie si lumanari.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Tot nu ai inteles ca aceste relatii intime sunt permise doar in cadrul casatoriei? Dumnezeu de aceea l-a lasat pentru ca cei doi sa se bucure unul de celalalt.

| shadovv a răspuns:

Yoga se bazeaza pe filozofia hindu.

| ZvT a răspuns:

Aia sunt baieti destepti, si-au tras propria religie. Doar nu o sa-l vezi pe Bivolaru la biserica.

| chokingvictim a răspuns:

Yoga nu e religie

| DNSK a răspuns:

Secta, da-i in mortii lor