| SaintOcea a întrebat:

Zeii cred în dumnezeu? thinking

23 răspunsuri:
| KlaraWeiss a răspuns:

E asa cum ti-a raspuns Rapunzell.

| Rapunzell a răspuns:

Cu siguranta! Pentru ca toti zeii sunt draci. Si dracii cred in creatorul lor, se tem de El si stiu ce chinuri vesnice ii asteapta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapunzell):

Zei is draci serios? i-ai vazut tu ca is draci ba de ce scrii de ce nici macar nu sti e ipocrizie sau minciuna sti? am auzit de demoni si alte sf da zei draci inca nu

| STRINCKS a răspuns (pentru Rapunzell):

Vorbea Rapunzel rolling on the floor))))))))))). Pe bune acu, tu cati ani ai? Crezi in rahatu ala de biblie? Crezi ca dumnezeu e cine zice popa ca e? Mai bine citesti capra cu trei iezi decat biblia ...de fapt, tot pe acolo e. Grow up

| Rapunzell a răspuns (pentru STRINCKS):

Mai... voua chiar o sa va para rau pentru cuvintele urate pe care le spuneti despre Hristos, Biblie, Sfinte Moaste etc.

| francesca89 a răspuns (pentru Rapunzell):

Atunci si DumneZEU e drac.
Imi plac raspunsurile tale!

| Rapunzell a răspuns (pentru francesca89):

Asa sunteti voi, paganii: pur si simplu nu vreti sa pricepeti! Aveti macar o minima idee despre cat veti regreta?

| francesca89 a răspuns (pentru Rapunzell):

Tremur toata...
nu de alta...tocmai am avut un orgasm

Răspuns utilizator avertizat
| wales a răspuns:

Bineînțeles:

'' Tu crezi că Dumnezeu este unul și bine faci; dar și dracii cred… și se înfioară! '' Iacov.2:19

În spatele tuturor zeilor, de fapt, se ascunde satan și îngerii căzuți.

| Maidanezul a răspuns:

Noapte buna copii.

| Bogdanux a răspuns (pentru Maidanezul):

Shh cutu cutu, sperii pestii.

| Maidanezul a răspuns:

Uite un ex mai pe intelesul tau.Prin VT evreii aveau un cort unde era tinut chivotul Domnului si toate cele necesare cultului.Vin niste primitivi ii cocoseaza pe evrei in bataie le iau si chivotul si toate acareturile.Primitivii baga chivotul Domnului printre zeii lor. Zeii lor erau si ei facuti dupa rang unii mai prapaditi din lemn altii mai folositori lor din piatra si tartorul din arama. Trageau primitivii un chef ca luasera si cenusa din vatra evreilor Dar stai ca Dumnezeu nu doarme, cind se duc dimineata in templul lor, toate aratarile la care se rugau erau vraiste pe jos inclusiv tartorul care cintarea ca la 1 tona.Zic in mintea lor primitivii a fost cutremur si noi eram beti si nu am simtit.Pun la locul lor pietroaiele si arama.A doua zi toti zeii lor erau tandari vad primitivii si se zbirleste parul pe ei si cheama pe unul mai batrin acesta ce zice "ne-am gasit beleaua cu Dumnezeul evreilor " Pun tot ce sterpelisera in caruta si mai pun si cu virf si indesat pentru iertare si vacile care trageau de car o iau catre evrei. Concluzie daca niste primitivi au priceput ca Dumnezeu exista si zeii lor sunt praf.Voi nu o sa intelegeti ca sunteti mai primitivi in gindire ca ei (primitivii de acum 5000 ani)

| Klepto a răspuns:

Era o gluma care ironiza chestia asta.
Moare un crestin si ajunge in Rai.La poarta il asteapta Sf. Petru.Crestinul minunat se apropie de el, Sf. Petru ii spune sa intre ca a trait o viata buna. Ajunge si in fata lui Dumnezeu, foarte multe intrebari ii trec prin minte.Trece peste emotii si iL intreaba: "Dumnezeule, cum sta treaba cu ceilalti zei pana la urma? Exista si ceilalti? sau doar tu cel adevarat?"
Dumnezeu ii raspunde: "Este o poveste lunga, iti spun imediat, Allah, adu si tu doua cafele ca o sa stam aici ceva timp".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti cred in ei de asta is zei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SaintOcea dumnezeu e ateu el nu crede in nimic culmea nici in alti zei nici macar in el daca ar crede sar inchina lui desi e aberant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu-i intrebi? yoga,wicca, satanism, samani, etc? poti intreba.si primi raspunsuri.satisfacatoare,mai mult sau mai putin, in functie de cultura inteligenta, logica credinta ta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ocea? daca esti crestin intrebi biblia. daca esti musulman intrebi coranul. daca esti satanist intrebi biblia satanica sau versetele satanice, si tot asa.ma credinta in orice, este temelia vietii fiecaruia.tu vrei sa stii doar oleaca sa sa fii desavarsit? mai sunt vrajitori prosti, si vrajitori renumiti. fecare dupa cum s-a invrednicit.pe cine pui tai sa intrebi? da ce ramasa-i vrodata cu ce ti s-a raspuns pe TPU? daca da, esti in dificultate fratica.in mare dificultate.ca ne contrazicem aici si ne mai haraim, e una.lipsa de timp amuzament. vrajeala bla-bla-bla.dar cand e vorba de viata noastra personala e alta mancare de arpacas.voi intrebati la religie la misto.eu am raspuns serios oricui a vrut o explicatie.la mistouri si jigniri am raspuns cu aceeasi moneda.dar viata ta,e viata ta.temelia vietii tale nu este cladita pe credinta MEA.ce nu e clar? eu pot sa raspund la unele intrebari privitoare la crestinism,biblie, credinta, religie. daca intrebi. sper ca nu ai pretentia sa te si conving acum sau sa fiu eu vreun guru in care sa crezi tu? nu-ti place raspunsul da un stupid ca nu te doare mana din cot si gata.

| gki1980 a răspuns:

Dumnezeu=domine deus, adica zeul superior. raspunsul logic(!) e da.

| Iuliana_5129 a răspuns:

Zeii nici nu au existat

Răspuns utilizator avertizat