| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti-mi va rog biserici ortodoxe din Bucuresti de unde pot cumpara o biblie? Vreau sa o cumpar din biserica nu de la librarie sau pe internet.

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Biblie ortodoxa gasesti doar la libraria ortodoxa de la a doua intrare la mitropolie de pe stada 11 Iunie Bucuresti. Exista acolo o librarie unde au Bibli ortodoxe.

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pana îți cumperi o Biblie, o poți descarca gratuit pe telefon de pe magazin play la jw bible in ce limba vrei.

| Dismally a răspuns:

Nu stiu daca se vand biblii in biserica. Dar care ar fi diferenta intre o biblie din biserica si una din librarie?

| KodrutZ a răspuns (pentru Dismally):

Aia din biserica costa de vreo trei ori mai mult. Ca doar are stampila cu SFINTITA pe ea, nu?

| Dismally a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu stiu, ma gandeam ca ar trebui sa fie "sfanta" prin continutul ei laughing

| oprescudorin11 a răspuns:

O Biblie autorizata o poti verifica in editia aparuta si cu ce aprobare a fost tradusa.La Patriarhie vei gasi o Biblie autorizata de Sf, Sinod. Spre exemplu.Eu am o Biblie oferita de un preot, editie 2001, tiparita cu binecuvantarea PFP Teoctist, PBOR.
Am primit-o cadou, ca semn de pretuire a unui preot care vazand Biblia mea mai veche, a considerat ca ma poate ajuta.

| KodrutZ a răspuns (pentru oprescudorin11):

In traducere libera, "Vazind biblia ta veche si extrem de valoroasa, popa te-a prostit si ti-a dat niste maculatura noua la schimb."

| TrăieşteClipa a răspuns:

Biblia bisericeasca este la fel de manipulata ca cea de pe internet.