| Întrebătorul09 a întrebat:

1.Există vreo platformă on-line, pe care aș putea să îmi verific istoricul și stadiul cotizării la CNAS, nu numai dacă sunt sau nu asigurat în prezent?
2.Pot să plătesc on-line cotizația pentru sistemul de sănătate de stat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://cas.cnas.ro/page/verificare-asigurat.html
2. Prin intermediul serviciului „Spațiul privat virtual", pe anaf.ro. Prin intermediul serviciului „Depunere declarații", disponibil pe portalul e-guvernare.ro pe baza certificatului digital calificat. În scris, pe hârtie, direct la registratura organului fiscal sau prin poştă, cu confirmare de primire.
Pentru asta trebuie sa-ti faci cont la ANAF!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai da violeta raspunsuri tampite? Eu m-am saturat de ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista, fiindca detaliile personale NU sunt disponibile online tuturor, fiindca sunt protejate de hackeri.
Daca vrei informatie personala, mergi personal la CNAS cu buletinul in mana si ei iti pot da informatia dorita.

Din cate stiu eu nu inca, dar poti afla acest lucru tot dupa ce mergi al CNAS ca sa stii situatia exacta a contului tau, de cand nu s-a mai platit si conditiile.