| Criiistinutsa a întrebat:

A avut careva vulvita? In cat timp v-a trecut? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Vulvita candidozică, dacă așa ai fost diagnosticată, se tratează cu creme locale și cu ovule, acum tratamentul poate dura până la 21 de zile, deci și prin urmare între 14-21 de zile. Presupun că ți-a zis medicul să folosești un săpun cu ph netru pentru așa ceva și să renuți la gelurile de duș, tot odată ți-a dat să aplici o cremă pe bază de clotrimazol sau alt antifungic... trebuie să te ții de ele ca să treacă și apoi după ce trece încă 7 zile de întreținere te mai dai cu crema respectivă. Sper să te fi lămurit. În unele cazuri poate trece după 7 zile, altele după 14-21 de zile.

| Criiistinutsa explică (pentru Azµre):

Mersi mult pentru sfatbig grin!

1 răspuns: