| anonim_4396 a întrebat:

A avut cineva perioadă asta probleme cu burta? Adică dureri abdominale,sau greață, dureri de stomac sau dureri subombilicale, de rinichi etc?

Din cunoscuții mei deja sunt 4 persoane, cu mine 5 ce am experimentat si experimentam dureri sau disconfort abdominal si nu intelegem de la ce.La majoritatea din noi ni s-a spun de colon sau fiere.A mai pățit cineva perioadă asta? Care ar fi cauza? Poate avea vreo legătură cu căldură?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fructe nespălate bine înainte de consum.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din persoanele cunoscute de mine... doar una avea ceva de genul, in rest nimic in mod special.
Si prima era si de la un pepene verde big grin

| Freya1 a răspuns:

Treaba cu medicul se rezolva si din noi chiar am fost din cate vezi in intrebare (li s-a spus la toti ca e colonul si fierea).Eu am întrebat aici ca sa stiu daca cumva e ceva problema generală asta având în vedere că atatia oameni au probleme. Daca din cauza căldurii cad oameni pe capete, sau e ceva in mâncare.

Nu stiu de ce te precipiti asa si ce te intereseaza ce intreb eu? Pot sa intreb si cum sa merg la wc daca am chef.

| Freya1 a răspuns:

"De-oi muri sa imi porți căciula, de-oi trăi să-mi belesti..."

| Freya1 a răspuns:

Care p...a?

| Freya1 a răspuns:

Nu mai vorbi despre lucuri ce nu iti aparțin.

| Whitesnake99 a răspuns:

Din experienta mea, dureri abdominale subite am avut cand m-am jucat cu animale si nu m-am spalat pe maini si le am dus pe la gura/nas. Cand eram mai mic si mai prost bineinteles dar am ramas cu chestia asta sa fiu foarte atent in general.