| RoxannaI a întrebat:

A făcut cineva analize prin biorezonanta? E ceva concludent? Are efecte secundare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Biorezonanța este șarlatanie.
Efectul secundar este că o să te stoarcă de bani.

| Donsavas a răspuns:

Biorezonanta este o înșelătorie in masa. Nu se discuta de asa ceva la niciun congres, în medicina
Niciun medic serios nu foloseste metoda aia de diagnosticare.

| JulesDC a răspuns:

Nu are efecte secundare dar iti poate spune doar unde ai porbleme nu si ce probleme exacte ai. Eu aveam ceva la glanda tiroida si mi-a spus ca am ceva problemele acolo si sa merg la doctor si asa a fost, dar el nu a stiut sa spuna exact ce problema am, doar ca am o problemalaughing

| RoxannaI explică (pentru JulesDC):

Am înțeles, măcar îți spune unde anume sa mergi, și nu faci o mie de analize sa găsești cauza?

| Donsavas a răspuns (pentru JulesDC):

Este usor sa ti dai seama daca e o problemă cu tiroida doar uitându se la tine. Biorezonanta e doar o înșelătorie. Nu a fost demonstrată științific iar medicii seriosi nu diagnosticheaza asa.

| JulesDC a răspuns (pentru Donsavas):

Doctorul mi-a spus chestii personale care nu se vad pe fata mea, iar pe glanda e ceva care nu ma afecteaza cu nimic, doar ca e ceva mic in plus, nu e deformata sau altele, si la biorezonanta s-a vazut chestia aia si mi-a recomandat la ce doctori sa merg. Dar da, nici eu nu recomand chestia asta, pierzi bani si la doctorul asta care face biorezonanta, ca nu e ieftina, si la altii la care te va trimite. Eu am ajuns din greseala la el pentru ca pe site-ul lui nu scria ca foloseste asta ca metoda de investigare?

| JulesDC a răspuns (pentru RoxannaI):

Da, el doar stie ce probleme ai si dupa aceea iti spune ce doctori trebuie sa te consulte pentru a-ti rezolva problemele, dar mie personal mi se pare o tehnica prea ciudata, la mine a avut dreptate cu tot ce mi-a spus, mai multe probleme mici dar adevarate, dar eu tot n am avut incredere pana n-am fost si la doctorii clasici, am mai multa incredere in medicina clasica decat in cea alternativa.