| Andrada_radulescu a întrebat:

A folosit cineva cupa menstruala? E ok, v-a deranjat, v-a fost bine? Cum e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Am trimis intrebarea ta spre o fată, asta mi-a răspuns:

Dacă vrei sa ii faci un bine, spune-i ca stii o persoană care foloseste de ani de zile si nu s-ar întoarce la absorbante sau tampoane pentru nimic in lume, și o a doua persoana care tocmai a început să o folosească și din primele utilizări pare totul în regulă. E o alternativă mai sănătoasă, ca e silicon medical, și nu modifica ph-ul, deci nu mai apar infecții (mancarimi, usturimi), plus ca poate fi purtată și la piscină, fără probleme.

| RoxanaRoxy123111222333 a răspuns:

Buna, eu o folosesc de un an de zile.
In primele zile m-a deranjat pentru ca nu stiam sa o inser corect. Sunt pe internet multe clipuri unde te invata mai multe tehnici de,, folding".
Sunt foarte fericita ca nu am mai cumparat absorbante, mai ales ca s-au scumpit tare mult.
Eu folosesc acest model : https://intimocup.ro/products/cupa-menstruala-liebe-roz-marime-s-15-ml
Daca te hotarasti sa folosesti cupa menstruala, te felicit, o sa vezi ce usoare o sa fie menstruatiile