| Radandam a întrebat:

A început de aseară, când simțeam ca respir puțin mai greu și ca simțeam o presiune în zona inimii. Astăzi am început sa iau vitamina C+Paracetamol+Strepsils+niște picături pentru căile nazale. Temperatura nu am făcut pana acum, astăzi ma simt puțin într o stare mai proasta, mai molesit, respir ok dar tot simt din când în când o presiune ușoară în zona inimii Precizez ca mi am făcut vaccinul antigripal in noiembrie. Am 19 ani si 11 luni, din ce știu n am probleme medicale, doar cu o problema veche cu glezna.Ce șanse sunt în procente sa mor de coronavirus? La vârsta mea nu ar trebui sa ma îngrijorez de moarte la coronavirus? Credeți ca vaccinul ala antigripal m ar proteja puțin de acest virus și ar scade șansele sa mor? Păreri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Deci problema cu glezna o stim foarte bine, cred ca am putea chiar sa o povestim. Nu e cazul sa exagerezi nici aici, deja ai pus cateva intrebari despre raceala. Vaccinul antigripal nu te protejeaza de acest virus, te poti documenta despre cum functioneaza un vaccin. Sunt sanse foarte mari ca la tine boala Covid sa fie usoara si rapida. Nu iti poate prezice nimeni viitorul, ai grija de tine si linisteste-te. Gaseste-ti ceva de facut, dormi, bea ceai, citeste o carte si o sa si uiti ca ai racit.

| 239 a răspuns:

Ai anxietate!