| XatomisX a întrebat:

A inceput sa imi cada parul in zona crestetului si se vede destul de urat, sunt baiat si am 24 de ani, cu ce pot sa ma dau? Stiti vreun tratament ceva care a functionat la voi? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Alex_Denis_1990 a răspuns:

Dacă nu e vorba de gena, poți folosi șamponul Alpechin tunning, este bun și pentru fire albe și trebuie lăsat undeva între 3-5 minute ca sa își facă efectul complet, Știu asta de la Unchiul meu, îl folosește de 2 ani și se vede diferența

| christall a răspuns:

Nu cunosc tratamente care sa functioneze, dar ca sa maschezi poti folosi sprayuri de colorare. Uite, ca aici https://www.youtube.com/watch?v=2GeF7A05zQ8

| GirlOnline81 a răspuns:

De obicei parul se regenereaza singur, dar daca este vorba despre inceput de chelie, nu cred ca exista vreun tratament minune (desi reclamele spun altceva). Pentru asta, singura metoda eficienta este implantul.

| Bondarel99 a răspuns:

Alpecin-sanse de reusita in jur de 10%
Implant de par-sanse de reusita peste 70%

Nu exista niciun tratament minune pentru calvitie la barbati...inca.

| Ady117 a răspuns (pentru christall):

Aş cumpăra un spray din ăla doar ca să-i fac tatălui meu o farsă şi să-i zic că i s-a regenerat părul peste noapte. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi alpecin dar daca e vorba de gene nu ai ce sa faci.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Samponul Revalid e bun, iar ca tratament de regenerare, ar fi Rogaine/Minoxidil. Dar sunt medicamente ce isi fac efectul doar atat timp cat le folosesti (2x pe zi), iar daca e sa chelesti, tot acolo ajungi.
Implantul + tratamentele de la clinicile de specialitate, sunt singura solutie.