| Secret5 a întrebat:

A luat cineva de aici pastile memo+? Sunt bune? Pot sa le iau fara prescripție medicală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cred ca am luat, fiindca am mai gasit cateva pastile, dar nu-mi amintesc sigur. big grin

| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt foarte OK, se dau si fara prescriptie, sunt naturale si nu au efecte negative.Incearca-le sa vezi ce efect obtii, dar rau nu are cum sa iti faca, doar sa nu le iei seara ca da insomnie, se ia numai dimineata si la pranz.Succes!

| Adry05 a răspuns:

Se iau fara prescrirptie medicala pentru ca nu au efecte negative. Depinde pentru ce vrei sa le iei.

| Secret5 explică (pentru Adry05):

Pt că vin simulările, și sunt foarte stresata pe tema asta, și vreau să învăț mai ușor

| Adry05 a răspuns (pentru Secret5):

Is niste amarate de simulari, n-are rost sa iei pastile pentru asa ceva

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, doar că pastilele nu o să memo pentru tine, tot tu va trebui să memo.

| Crackman a răspuns:

Cea mai mare prostie... pastilele alea doar te omoara incet

| ℓαυяα a răspuns:

Se iau fără prescriptie medicală. Pe mine m au ajutat, dar sa nu le iei pe termen lung

| marinaru777 a răspuns:

Pastilele in general nu sunt bune, incearca ceva natural

Răspuns utilizator avertizat
| Lucian2473 a răspuns:

Memo+ nu te ajuta sa inveti ci sa iti aduci aminte. Deci prima faza este sa retii tu ceea ce inveti. Apoi pentru a tine minte cat mai mult ceea ce ai invatat, poti lua memo+. Dar daca nu ai capacitatea de a invata, adica iti intra pe o ureche si iti iese pe cealalta, degeaba iei.
Se dau si fara prescriptie medicala.

| Assy99 a răspuns:

Am luat eu, trebuia sa învăț pentru bacalaureat, nu ma puteam concentra și am hotărât sa apelez la aceste pastile. Pe mine nu m-au ajutat cu absolut nimic, din contra, mi-au dat o stare de spirit ciudată și am renunțat la ele. Poți sa le iei și fără prescriptor medical, însă, nu ti le recomand. În schimb, poți sa intrebi la farmacie ce este bun și ce nu pentru tine.