| AvalohAlyn a întrebat:

A luat cineva lecitina sau Memo Plus? Ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HTH a răspuns:

Le-am folosit pe amandoua (nu simultan) pentru ca mi-au fost cumparate de mama. Pot sa spun ca aduc beneficii in ceea ce priveste concentrarea, dar nu produc rezultate semnificative.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, eu am luat din amandoua in perioade in care aveam de invatat mult. da, ajuta destul de mult, dar rezultatele se vad cam dupa 5-6 saptamani de administrare si sunt semnificative numai la persoane care invata mult. la cei cu creier neexersat, rezultatele sunt minime.

| minrest a răspuns:

Da, iau doua capsule de lecitina si una de ginko biloba pe zi, si ma ajuta foarte mult. Dar ma ajuta pentru ca citesc, daca nu ai activitate intelectuala intensa, nu au la ce sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti ajuta creierul sa fie mai concentrat dar nu te astepta sa te ajute sa memorezi asta e treaba ta