| madalina4you a întrebat:

A mai experimentat cineva durere usoara in piept dupa o vizita la dentist pentru curatare si plombarea unei carii? De ceva timp, mi se zbat muschii de peste tot, pana si in talpa puciorului. Am avut o perioada in care nu prea beam apa dar acum beau destula si tot am contractii musculare. Alt lucru pe care l-am observat, de cate ori am cosmaruri, ma trezesc cu durere in piept.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai de teama, este cumva o frica mascata, o anxietate, deci e pe sistem nervos, ca dovada ca, si cand ai cosmaruri ai aceiasi durere in piept. Nu ai nimic acolo, si nici in corp. La multi le e teama de dentist, la unii se manifesta intr-un fel, la altii in altfel chiar daca ei plecat de acolo, teama aia te da putin peste cap. Si nu neaparat iti dai seama ca ai avut frica, uneori nu simti, dar ai aceste simptome care scot in evidenta o teama interioara.

O sa treaca treptat, e mana anxietatii, vrea sa te convinga ca ai aia ailalta, te doare una si alta, ca sa se amplifice teama. Si tu o sa zici "am domne ca ma doare", doare fals, fara motiv, o dovada e ca medicii n-ar gasi nimic, alta e ca odata ce anxietatea se duce, dispare tot, de ex daca ai lua un xanax ai sa constati ca trece tot in maxim o ora si putin (ca asta e anxiolitic) sau un anxiar (poate reveni la loc cand ce ai luat iese din sistem), e doar un exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o carenta de magneziu.
Ia magne b6 sau mai bine niste pliculete de magneziu, macar 3 zile.