| Alexa1234a a întrebat:

A reușit cineva sa slăbească?
Dacă da, cât și în cât timp?
Ce ați mâncat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am avut mai multe scopuri
primul sa numai simt pofta de dulce
am reusit cu ciocolata neagra 85% cacaco
apoi am vrut sa numai simt foametea
am reusit cu o dieta bogata in proteine si fara dulciuri, coca cola, fast food, pizza, mai putina paine
sunt la slabire si in prezent plus de cand vine caldura mers pe jos 2, 3 ore pe jos
mai multe aici ceea ce recomand
http://dezvoltarea-personalitati-umane.blogspot.ro/......besti.html
http://dezvoltarea-personalitati-umane.blogspot.ro/......labit.html

| NLS a răspuns:

Sport, mult Sport (abdomene, alergare, gantere ), consumat multe legume și fructe, iaurt, carne slaba de preferință fiarta sau gătită pe aburi, sau orice alta modalitate ce evita prăjirea în ulei, consuma câte un smoothie pe zi dacă poți sa îți faci singura, cele de cumpărat sunt pline de conservanți, arome și alte substanțe nu tocmai sănătoase. Sau dacă ai storcător de citrice, fa paguba-n portocale, grapefruit și lamai.
Ghimbirul arde destul de bine grăsimea, însă dacă nu respecți doza zilnica, s-ar putea sa te ardă de tot, ai mare grija!
Evita fast food, sucuri din comerț cu acid, mult zahar, etc, evita mezelurile gen parizer, cremwursti(conțin mai multa grăsime și șorici decât îți imaginezi, plus o mulțime de arome, coloranți,... ).
Apuca te de tenis de masa, dacă ai unde, sau volei.
Și nu in ultimul rand, consuma apa plata. Multa apă.
Mănâncă puțin și mai des. Nu îți aglomera stomacul. "De la masa nu trebuie sa te ridici sătul. "

| Sn4k3 a răspuns:

Poti manca orice are putine calorii, trebuie sa fii doar in deficit caloric si sa faci sport ca sa mai arzi din ele. Poti cauta alimente/mancaruri pe google.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Chitosanul e o planta minune în lupta cu kg in plus.

| YellowAngel a răspuns:

Eu 6.
Imi rupsesem piciorul si mi-a fost frica ca ma ingras deparece nu mai faceam sport ca sa ma vindec si ajusesem sa nu prea mai mananc

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru YellowAngel):

Aplica sfatul lui sn4k3 si nu te vei mai îngrașă. Pentru calcularea ratei metabolice poti folosi iifym.

| Alex1992buc a răspuns:

Te pot ajuta eu sa slabesti si sa arati perfect; reteta este sexul sportiv

| BalutDanielFlorin a răspuns:

Eu am mancat bataie