| anonim_4396 a întrebat:

A scazut cineva brusc in greutate de la fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Fumatul ajuta la mentinerea greutatii si uneori chiar slabire pentru ca se inregistreaza o scadere a anumitor tipuri de bacterii din flora intestinala.

Nu stiu cat de brusc te referi tu, de obicei scaderile masive gen 7-10 kg pe saptamana desi regimul alimentar nu a fost schimbat poate indica cancer. Daca te afli in aceasta situatie mergi la un doctor.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Eu am vazut nist oameni la fundeni. Au scazut destul de tare de la fumat. Poate si de la chemoterapie de asemenea...

| AndreeaTiger123 a răspuns:

Eu zic ca nu scade dar...cel mai bine ca sa fi mai în siguranță aș zice că trebuie să te lași de fumat! Doar in cazul dacă fumezi dacă nu fumezi foarte bine fiindcă fumatul poate să ucidă si cred ca nimeni nu își dorește asta!