| BS_5938 a întrebat:

A slăbit cineva de aici fără dietă, NUMAI prin sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Da, se poate! Oricum, un pic de dieta, de abtinere de la a te satura de cateva ori pe zi.nu strica! Inot si alergare este indicat. Succes.

| dichi a răspuns:

Nu vei slabi niciodata doar din sport atata timp cat alimentatia ta este una dezordonata si nu tii cont de anuminte principii. poti evita sa te ingrasi daca mentii un regim sanatos bogat in fructe, legume, si cu miscare zilnica care sa arda 500 de calori. citeste mai multe sfaturi de slabire pe www.cura-de-slabire.net

| ancutsa410 a răspuns:

Da! dar...
fa sport cu cap si incearca sa nu mananci noaptea...sau seara la orele tarzii
bafta!

| # Soranna :x a răspuns:

Eu una am slabit prin sport`winking
foarte mult
:*

| PennyLane a răspuns:

Da, eu!
Adica nu am tinut o dieta, atat ca am redus dulciurile si am renuntat la fast food(pentru ca nu-mi mai placea).
Alergam in fiecare dimineata. Seara role si/sau dans. Pur si simplu, pornesti muzica si dansezi, cum iti trece prin cap.

| ForbiddenLove a răspuns:

Dietele nu sunt sanatoase. te sfatuiesc sa faci sport si sa mananci ce vrei dar in cantitate mica. Dar sa renunti la fast food si sa redduci dulciurile cum spune "PennyLane" :-D.Asa e cel mai bine.

| incandescentul a răspuns:

Toata lumea poate slabi prin sport. cel mai benefic lucru este sa iti acorzi o jumatate de ora sa faci alergare si dupa aceea vreo 20 de abdomene si 20 de genoflexiuni. intr-o luna vei avea rezultate uimitoare. crede-ma! App. sa bei multa apa plata!

| negrutzaa a răspuns:

Buna! depinde cat vrei sa slabesti, eu am avut 63 de kg(172cm inalltime) si pur si simplu nu ma mai suportam, citeam ca o nebuna toate dietele pe net, am incercat nu stiu ce dieta daneza, nu m-am putut tine decat 2zilelaughing, si mi-am facut abonament la sala cu 12 sedintze pe luna, vreau sa spun ca acum mi s-a terminat prima luna, am slabit 4 kg, si abdomenut incepe sa ia o anumita forma, picioarele de asemenea, deageaba incerci o dieta ca o sa slabesti in diferite parti ale corpului unde poate nici nu ai nevoie. Sper sa-ti fiu de ajutor!