| AvalohAlyn a întrebat:

A suferit cineva de depresie sau inca sufera? Cum v-ati revenit? Daca v-ati revenit.Ce antidepresive ati luat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu la antidepresive apelezi doar dacă esti in ultimul stadiu, nu sunt "orice fel" de tratamente de răceala - decât dacă contactezi un psihoterapeut happy
Prin depresie treci mult mai repede dacă ai pe cineva care îți este alături. Un prieten care sa-ți fie alături, căruia sa i te deschizi - poate avea rezultate mult mai benefice decât orice medicament sau narcotic.

Ca sa rezolv problema, trebuie sa găsești o soluție. Ca sa găsești o soluție, trebuie sa-ți dai seama de ce ai ajuns in primul rând in aceasta situație.

De ce suferi de depresie mai exact? Ce fel de probleme ai întâmpinat?

| m1dn1gh7 a răspuns:

Nu te ajută antidepresivele. Iubeștewinking

| Doja a răspuns:

Nu lua anti-depresive. Theacaciastrain a dat raspunsul bun.

Si nu-ti cauta fericirea in alti oameni, pentru ca doar cu tine vei petrece 100% din viata. Gaseste ce te face fericit cu adevarat

| Anonimul69699 a răspuns:

Eu, sufeream de 5 luni de depresie destul de agresiva, momentan mi-am gasit iubita dar m-a lasat, si am intrat iar happy asta e metoda, gaseste-ti iubita, mult succes