| Anonim2htqbf a întrebat:

A tinut cineva Dieta Indiana? (10 kg in minus in 7 zile ) a dat roade?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chiar daca nu mananci absolut nimic, in 7 zile nu poti slabi 10Kg, doar maxim 2-4 kg.
(adica ti se golesc intestinele si vezica + inca cca. 1Kg de apa din tesuturi)

| darrio2007 a răspuns:

Este imposibil sa slabesti 10 kg in 7 zile. Iti dai seama ca iti distrugi organismul?
Nu mai fi atat de naiba, sa crezi toate tampeniile.

| Sn4k3 a răspuns:

N-ai cum si nu e sanatos. Ar trebui in vreo 2 luni sa slabesti atat.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Dar gandeste-te putin. Alea 10kg de vrei sa le dai jos tot in 7 zile le-ai pus pe tine? Toate "transformările" astea bruște reprezintă pentru organism șocuri/seisme, acum daca esti tanar si in forta nu le vei resimți, dar peste cativa anișori vor apărea problemele. Procesul de transformare către un corp frumos NU e o cursa, nu exista finish, trebuie privit ca pe o călătorie fără sfârșit. Finishul la un moment dat exista si el, dar e ala definitiv.

| Silvia0cookie a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Wow foarte bine spus!

| AlexCristi97 a răspuns:

Dietele de genul sunt sa iti arate cum poti suferi distrugandu-ti corpul cu 10 kilograme in 7 zile ca apoi sa vezi cum poti sa te ingrasi 10 kilograme in maxim 14 zile.

| Allen1999 a răspuns:

Nai cum sa slabesti 10 kg in 7 zile.Mai bine incearcasa slabesti cel mai natural prin sport si multa apa.La mancare fara prajeli si zahar.Slabirea repede duce la straturi in plus de piele cea cenu ne dorim.