| marianmuscle a întrebat:

A trecut 1 luna de cand fac sala si nu prea se va d rezultate adica nu is multumit de rezultate si am avut un program asa luni brate marti picioare miercuri piept+umeri joi cardio si vineri spate sambata si duminica liber de ce nu s-au vazut rezultate cum vroiam eu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sy46 a răspuns:

Eu zic ca stai cam putin la sala, si lasi o grupa de muschi sa se odihneasca prea mult.
Fa brate+cardio, picioare+spate, piept+umeri. Lucreaza grupele mai des.
La mine dupa 3 luni s-au vazut putin rezultate, si lucram doar brate, picioare, +cateva exercitii pentru piept, spate, cardio.
2 ore/zi, 6 zile/7 +sauna, inot.

| shadovv a răspuns:

laughing cum ma o luna... iti trebuie mai mult ca sa se vada rezultate (~4-5 luni)

| alex2009 a răspuns:

Du-te la sala minim 6 luni ca sa se vada ceva si sa iei si ceva proteine dar proteinele nu prea sunt sanatoase eu nu am luat deloc am facut doar sala naturala.

| cristianpopa a răspuns:

Daca lucrezi curat (fara prafuri) rezultatele se vad mai greu. Muschii cresc natural si trebuie sa ai rabdare. Continua si intereseaza-te de contractiile statice; dau rezultate mai bune. Spor!

| VanillaBear a răspuns:

Este drept k intr-o luna nu se vad rezultate dar ar trebui sa se simta. Si eu tocmai am terminat prima luna de sala si ma simt mai energica, merg mai repede dintr-o parte in alta. Dar cine iti spune sa nu iei prafuri, trebuie sa fie mai concis.

Shakeurile proteice, daca le iei de la o firma buna si esti constienta de cate proteine au si cate calorii nu sunt deloc rele. Nu iei steroizi sau mai stiu eu ce ci pur si simplu proteine intr-un numar necesar corpului si pe care nu le-ai putea lua din alte produse in aceeasi cantitate decat daca ai manca foarte mult intr-o zi.

Keep up the good work si o sa incepi sa vezi progrese happy

| muresanul a răspuns:

Rezultatele se vad numai dupa 2 luni jumatate 3 si alea vagi programul e bun dar trebuie si alimentatie corecta si cel mai mult ambitie si rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi ca intr-o luna devi Mr.Musclelaughing
Alti au ani de sala in spatewinking

| Int3rzys a răspuns:

Sall
Programul tau nu e asa bun cum crezi ca e uite aici un program bun http://www.culturism.md/......ncepatori/ asta daca esti incepator. Funda?

| Alex_Sandu_1996 a răspuns:

Programul tau nu este tocmai unul potrivit, iar rezultatele nu vin peste noapte.Incearca programul asta : LUNI:spate + biceps MARTI:piept + triceps MIERCURI:abdomen,lombar, intercostali...(grupe din astea mici, miercurea fiind ca un fel de pauza.) JOI : spate + biceps VINERI : piept + triceps SAMBATA : umeri, trapez, picioare.Bafta