| secessumaeternum a întrebat:

A urmat cineva tratament psihiatric cu Xanax si Anafranil pentru depresie anxioasa? E normal ca starile de depresie si anxietate sa se intensifice? De pe prospect asta am inteles...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca ai citit prospectul si ai vazut ca ai reactii adverse si corespund cu lele din prospect, ar fi bine sa anunti medicul de familie ori cel care ti-a prescris acest tratament..nu amana ca nu e de joaca cu reactiile adverse.
O zi frumoasa sa aihappy

| secessumaeternum explică (pentru caramela):

Nu stiu daca este absolut necesar pentru ca stiu ca de obicei medicamentele de genul au la inceput asemena reactii. M-am mai calmat putin, sper sa fie bine.

| awspam a răspuns:

Sa inteleg ca tu faci tratament ca sa iti vine tie peste noapte, na bau atunci sa nu te miri daca dai ortul popi

| MihaiN a răspuns:

E posibil sa fie o reactie adversa, dar e posibil si ca tratamentul sa nu fie cel mai bun pentru tine (exista pacienti pentru care anumite substante functioneaza, pentru altii insa nu functioneaza aceleasi substante, sau chiar le pot face rau). Spune-i psihiatrului despre intensificarea starilor si va lua el cea mai buna decizie.Sugestia mea este sa apelezi si la un psiholog (daca vrei, iti pot recomanda pe cineva, imi poti trimite mesaj privat si iti dau numarul lui).