| IonutPetre12 a întrebat:

Acum 2 luni am stat cateva ore pe un scaun tare si atunci am avut niste dureri unde se termina coloana.De asemenea am si cazut in fund, urmand o torsiune testiculara.In fine, tot am ceva la spate, am fost la dermatolog si mi-a spus ca nu e chist pilonidal, ca se forma mai sus deobicei.Se simte tare, cred ca e un os.E dureros sa-l ating, ma jeneaza cand stau jos. unde as putea sa vad ce am? Sa-mi fac o radiografie la oasele din partea aceea? Tot dau cu betadina dar nu simt ca trece, decat cu gheata ma lasa in ziua respectiva.Am si probleme cu spatele, daca stau mult in picioare ma doare de mor, la cumparaturi mai ales.Am doar 17 ani.In martie am fost operat si de o pistula anala, aflata intre testicule si anus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mergi si fa un RMN si mergi cu el la Neurochrurgie sa il vada un neurolog chirurg

| IonutPetre12 explică (pentru RxTx):

Ce legatura are neurologul?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Mergi la medicul de familie pentru ca sa-ti dea o trimitere la specialist. Durerea nu este datorata sederii pe un scaun tare, ci caderii in fund. S-ar putea sa ai ceva la coloana vertebrala din cauza caderii. In asemenea cazuri se poate ajunge chiar la tasarea unei vertebre. Doar medicul specialist iti poate spune. Dar ca sa nu platesti, i-a trimitere de la medicul de familie.

| Denisa0954 a răspuns:

Betadina nu ajuta la absolut nimic decat daca ai răni deschise.
În schimb da, ai putea merge sa faci o radiografie