| Ary93 a întrebat:

Acum 10 ani am fost muscata de capusa...insa nu mai retin daca doctorita mi-a dat tratament. Posibil sa am borelioza dupa atatia ani? ...Simptome :oboseala, slabiciune usoara ameteala uneori dureri de cap.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Boala Lyme (borelioza Lyme) are în faza cronica dacă nu este tratata prompt si eficient, simptome ca deteriorarea articulatiilor, nervilor si a creierului.

F aza cronica poate incepe luni sau chiar ani dupa ce ati fost infectat!

Totuși, dacă ai scris așa corect aici pe site, eu cred că nu ai nimic. Sănătate!

| Ary93 explică (pentru sierra1):

Multumesc de raspuns...am fost trimisa de un medic neurolog sa fac aceasta analiza pentru antiborelioza.

| sierra1 a răspuns (pentru Ary93):

Sănătate!

| minrest a răspuns:

Din pacate, nu e exclus. Incredibil ca nu ai luat in serios asa ceva.

| Denila123 a răspuns:

In locu acela, unde tea muscat, a ramas unflatura.te intreb