| Marius030905 a întrebat:

Acum 10 luni m-am lovit la fotbal în zona tibiei, mai exact lângă, la început m-a durut, s-a învinețit și s-a umflat, iar acum mai este doar un pic umflat, se trece cu timpul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ralena a răspuns:

Da, este o simpla tumefiere, a fost un proces inflamator normal.

| Marius030905 explică (pentru Ralena):

Deci se va trece?

| Marius030905 explică (pentru Ralena):

Se va trece cu timpul?

| Ralena a răspuns (pentru Marius030905):

Absolut.

| Marius030905 explică (pentru Ralena):

Mulțumesc

| Marius030905 explică (pentru Ralena):

Am uitat sa menționez ca se afla chiar lângă os și e un pic mai tare

| Ralena a răspuns (pentru Marius030905):

Ai mentionat, ai spus ca e in zona tibiei, tibia este os. Da, ramane raspunsul.

| Marius030905 explică (pentru Ralena):

Am pus gheata iar zona umflata s-a înroșit e vreo problemă dacă am pus gheață? Zona umflata are cam lungimea unui deget de copil

| Ralena a răspuns (pentru Marius030905):

Nu. Gheata se tine 2 minute pe tesuturile moi, ca sa nu cauzeze degeraturi.

| Marius030905 explică (pentru Ralena):

Aici e o poza nu știu dacă se poate accesa:IMG_20190827_125507