| Alloneforever a întrebat:

Acum 13 zile mi-am făcut un tatuaj și ieri am observat ca am un cos pe el și azi e putin mai mare, e normal sa imi apăra coșuri pe tatuaj? Cum pot scapă de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Si eu am pățit. Cand speli zona usucă mai bine tatuajul cu șervețele si nu folosi foarte multă crema. Pentru ca nu mai lasa pielea sa respire. Lasă l in pace ca se va usca singur

2 răspunsuri:
| Ana876ana a răspuns:

Cel mai adesea există mici cosuri albe, zona de piele poate provoca senzații de mâncărime. Dacă pe tatuaj există pustule, acest lucru poate indica o lipsă de sterilitate în cabină.
Îți recomand să mergi la o farmacie sa îți cumperi o cremă.
(Eu una am folosit crema asta https://www.emag.ro/......DKKZRFBBM/
Dupa eMAG, și mi au dispărut tote coșurile)

| Alloneforever explică (pentru Ana876ana):

In jurul lui e o zona roșie