| lSarcastiquel a întrebat:

Acum 2 saptamani adormeam mereu pe la 4-5-6 dimineata, erau zile in care nu dormeam deloc si de ceva timp, am vazut cat de toxic era "programul " meu de somn asa ca acum ma culc pe la 10-11-12. Problema e ca desi in primele zile dormeam non stop si eram ametita, usor usor mi am revenit. Insa acum, simt nevoia sa dorm 9-10 ore pe noapte plus 2 pe zi. Pierd mult timp asa si ma trezesc mai obosita decat m-am culcat. Aveti idee de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te readaptezi la rutina si nu mananci bine, lipsa de apa

| anonimg a răspuns:

AlaAbi a raspuns bine si merita funda.
Trebuie sa iti faci program strict exact ca in armata.

| ibaal a răspuns:

Pentru ca nu e bine sa dormi nici prea putin, nici prea mult.
Seteaza o alarma, dormi 8 ore.
Te vei obisnui, desi poate in primele zile te vei simti iar obosita.

| teo530 a răspuns:

Cum ti-au zis si cei din inaintea mea dormi prea mult 12 ore. Eu ma culc aproape zilnic la 1-2 si aproape zilnic ma trezesc la 7-8 si nu ma simt obosit. E o mare diferenta ca acum sa te culci la 5 dimineata iar dupa 2 saptamani sa te culci la 12 noaptea, sunt 5 ore diferenta si corpului tau ii era destul de greu deja sa se culce la 5 dimineata iar acum sa se adapteze la aceste 5 ore diferenta, cred ca de asta te trezesti obosita. E bine asa cum te culci acum, iar corpul tau se va adapta curand astfel nu te vei mai trezi obosita. Sanatate!