| TeodoraMadalina7 a întrebat:

Acum 2 seri am dormit foarte rau cu gatul intr-o parte si cand m-am trezit a doua zi ma doare foarte tare partea stanga, muschiul sternocleidomastoidian, iar astazi cand m-am trezit durerea se mai lasase dar am sesizat ca am sub mandibula ceva mai umflat si putin tare si ma doare cand apas.Ar putea fi ganglionul? Dar nu sunt racita sau orice altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic, aici nu te poate ajuta nimeni.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ține căldură, cât poți tu de mult și îți va trece până mâine.
Stai in pat, intinsă pe spate și ține o sticlă din plastic (pet) cu apă caldă spre fierbinte, in zona dureroasă, o poți pune și la ceafă (sprijini capul de ea, ca de o pernă). Seara, când te culci, asigură-te că nu stai în curent. Sănătate!