| 1Chris1 a întrebat:

Acum 2 zile m-am lovit la fotbal..cand am tras la poarta un adversar mi-a pus talpa si am tras in ea. Treaba sta in felul urmator: cred ca mi-am luxat sau am facut vreo entorsa pentru ca acum cand trag la poarta ma doare rau piciorul exact in locul ala. Cum as putea sa-mi revin? Am mai avut problema asta si mai de mult, dupa vreo 3-4 saptamani fara fotbal mi-a trecut. Cand alerg nu simt nicio durere doar cand dau in minge.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca era entorsa sau luxatie te durea si cand calcai, asa e doar o lovitura

| neutrino a răspuns:

Trece cu timpul.

| Moncherie a răspuns:

Du-te la farmacie si -ti niste Voltaren. Sa-ti pui unde te doare si sa masezi zona...

| Katalyn_8526 a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie acum 2-3 luni. Eu abia mergeam, parca taraiam piciorul dupa mine, si abia calcam in el. Eu am masat zona aia cam o saptamana cu Sindolor (numai aia aveam prin casa-nu stiu daca a ajutat neaparat) si mi-a trecut relativ repede. La mine cred ca a fost mai grav, pe mine m-a lovit unul foarte puternic in timp ce aveam piciorul in aer, parca mi-a sarit dintr-o data.