| WeAreSmart a întrebat:

Acum 3 luni am avut varicela. Mi-au ramas niste pete mici pe corp. Imi vor trece? chiar si bubele care s-au rupt au lasat doar pete fara gauri. Am 16 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea trec, n-ai treaba cu ele.
Totusi, daca vrei, incearca cu aciclovir.

Răspuns utilizator avertizat
| lBroken69 a răspuns:

Depinde,ţi-aş recomanda să foloseşi nişte creme.

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Buna. Stai linistit/a. O sa-ti treaca. Si eu am avut. Pana iti dispar acele "pete" de pe corp, poti sa aplici niste fond de ten de culoarea pielii tale. Daca nu ai, poti sa te duci la medicul de familie sa ceri ceva pentru ele, sau chiar poti intreba o ruda care a avut si ea recent.
Bye!