| EndysH a întrebat:

Acum 3 zile am fost la denist pentru ca aveam o carie la o masea din partea dreapta, in fine. Mi-a facut aceea carie si acum (dupa ce a facut mi-a curatat aceea zona) intr-o parte mica mica a dinteliui ma doare foarte tare cand mananca ceva putin tare (ex:Coaja aceea de la pizza). Este normal? Daca da ce sa fac pentru a disparea durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci inapoi la ala si ii spui.

| EndysH explică (pentru anonim_4396):

Pai nu ca el a zis ca e "aceea perioada de obisnuire a dintelui" eu am intrebat cum sa fac sa se obisnuiasca mai repede.