| anonimusf001 a întrebat:

Acum 3 zile am început sa am scurgeri vaginale urat mirositoare (ulei de peste). Am fost la ciclu, dar ultima zi de ciclu a fost vineri. Luni am început sa simt o durere abdominala pronunțată ca și cum ar trebui sa fiu din nou la ciclu. Spre seara am observat acea scurgere urat mirositoare. Specific faptul ca sunt in perioada ovulației zilele aceasta. Ce as putea sa fac? Scurgerile și mirosul încă persista. Nu am mâncărimi, usturimi, nu mai am nici dureri abdominale. Culoarea este un galben-maroniu deschis. Am stat in baie de bicarbonat de sodiu cu oțet de mere, ceai de mușețel și frunze de mărul lupului. Ce pot sa fac in afara de a merge la un consult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

In afara de a merge la medic, ceea ce ar fi mai mult decat indicat, ar trebui sa iti faci o analiza a secretiei pentru a fi determinata natura infectiei astfel incat sa primesti tratamentul corespunzator (posibil sa fie trichomoniaza dupa descriere), sa nu intretii relatii sexuale in perioada aceasta (partenerul tau, daca ai, ar trebui sa urmeze obligatoriu tratament in paralel cu tine), sa respecti tratamentul si indicatiile medicului si sa renunti la otet, bicarbonat, spalaturi vaginale, bai de sezut cu fel de fel de substante din bucatarie si toate aceste lucruri pe care nu stiu de unde le scoateti, dar fac mai mult rau decat bine.