| Andra168 a întrebat:

Acum 4 luni mi-am facut 3 găuri în urechi, dar problema este ca ma deranjează cerceii medicinali in timpul somnului. As vrea sa stiu daca intr-o noapte se pot înfunda găurile sau daca as putea inlocui cerceii cu ceva inofensiv sa nu ma deranjeze in timpul somnului

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

In niciun caz gaurile nu se infunda peste noapte.
Eu am avut gauri, nu am purtat cercei ani intregi, iar cand i-am pus nu au fost probleme.

| Andra168 explică (pentru Fatamuntilor):

Da,dar găurile mele sunt proaspete făcute si e riscant să le las libere, nu sunt ca cele doua ce le am de la botez