| Prunel_Andrei_1998 a întrebat:

Acum cateva luni am primit o lovitura in cap si de atunci ma doare capul continuu.E o presiune constanta in interior plus intepaturi la tampla si amorteli de obraji.Nu se opreste in niciun moment.Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic! Deja au aparut probleme neurologice, iar fara tratament risti sa ai paralizie de fata, sau mai rau.
Nu-i de stat nici o clipa, nu glumesc!

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca poti sa mori daca nu te duci la doctor
SINCER CRED ASTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, mergi la neurolog

| acerr a răspuns:

Tomograf,costa 200 roni, trebuie sa mergi.

| Mefist0 a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de un hematom post-traumatic. Pe româneşte, din cauza loviturii s-a format un cheag de sânge care poate să aplice presiune asupra creierului. Nu este deloc o idee bună să stai acasă cu aşa simptome, mai ales câteva luni. Mergi la medic cât mai repede. Fie mergi la medicul de familie şi cere o trimitere către neurologie, fie mergi direct la urgenţă.