| Ada477 a întrebat:

Acum câteva minute, am avut o amețeală puternică. Simțeam că se învârte totul cu mine și acum nu mă pot ridica din pat că ametesc. De la ce ar putea fi? E posibil să aibă legătură cu urechea internă? Eu am simțit de multe ori un vâjâit în urechea dreaptă și mă gândesc că ar putea avea legătură

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, este posibil.
Daca ti s-a mai intamplat, atunci ar trebui sa te consulte un medic ORL bun, eventual si un nurolog!

| darrio2007 a răspuns:

Probabil te gandesti ca incepe scoala. Sau ai facut baie la cap cu apa rece, cum scrii in alta intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai anxietate si tinitus, când auzi ceva în ureche, sunete precum tiuit sau vertij e tinitus produs de anxietate (frica nejustificata, paranoia)
Deci,, eu ți-aș suferă sa mergi la un neuropsihiatrie pana nu e prea târziu pentru tine.
Dar pana mergi la medic, ia magneziu b6, zinc și ceai de sunătoare.
Pastilele le iei pentru 2 luni, ceaiul pentru o luna, dimineața o cana de ceai de sunătoare, seara înca una.

Pe de alta parte unele afecțiuni ale urechii interne, infecții /inflamații dau ca simptome amețeală sau dezechilibru, deci e și de sfera ORL, ce tine de ureche.

Tu ești troll, în loc sa mergi la doctor pui aceleași întrebări penibile repetitive, cam are dreptate Iasmina când spune ca totul e în capul tău, ca e ipohondrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la ORL daxa vrei sa fi bine.

| Ava1231 a răspuns:

Eu zic sa mergi la doctor maine. Ai mai spus acum cateva zile ca ai mai avut asa probleme

| Vasile2003 a răspuns:

Este posibil sa suferi de paroxismia vestibulara,boala meniere,vertijul postural fobic,labirintita, intoxicație cu monoxid de carbon sau poți sa nu ai nimic...da, e posibil să aibă legătură cu urechea interna, de aceea trebuie sa mergi la medic, noi nu putem ști deoarece nu ai exemplificat prea multe simptome și nu ai explicat în detaliu ce ai pățit. Singura varianta pentru a te putea liniști este părerea unui specialist. Din aceasta cauza trebuie sa mergi în momentul în care te vei simți mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Dark7Soul a răspuns:

Te-ai învârtit în gol? E posibil să ai dop de ceară în ureche.

Răspuns utilizator avertizat
| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a răspuns:

Si mie mi se intampla cand eram anxios, nu ai nimic stai linistit probabil de gandesti mult sa nu ai nimic, totul e ok nu te panica!

Răspuns utilizator avertizat