| NiCoL♥ a întrebat:

Acum cateva minute am lipit ceva cu Super Glue si mi-a ramas super glue pe un degetcrying HELP ME! cu ce pot sa il iau am incercat cu apa si sapun dar nu sa luat de totcrying.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te mai speria atât, după câteva spălări se va lua.
Pa, pa.

| andre999 a răspuns:

Incearca cu acetona sau era propanona. Nu conteaza ori iti i-a foc mana ori se ia lipiciul. Succes

Janina
| Janina a răspuns:

Lasa-l se duce in timp

| Liviu a răspuns:

Eu am facut ceva riscantlaughingEU asa fac mereu
Eu l-am racait cu cutzitu'
Adica na eu sunt mai nebunbig grin
Dar ce aveai de gand draga? sa iti lipesti toate degetele?
Aiurea...big grin stiu senzatia insa...
Cu un cutit eu am racait zonahappy
sa luat cu tot cu pielitzalaughingdar partea a 2 asta
oricum nu m-a duruthappy

| Maria_1984 a răspuns:

Stai calma!laughing
Eu, neavand rabdare(patesc mereu) il indepartez cu dintii! Rod pana se duce tot! Se mai nimereste sa rod si piele, dar asta e laughing)!
Super Glue'ul se ia cu apa fierbinte! Nu cred ca se duce la o clatire propriu-zisa!
Incerca sa speli vase cu apa fierbinte sau sa-ti faci baie!
Dupa ambele proceduri o sa vezi ca nu mai e nimic!
:-)
Am patit de n ori!
Daca nu te derajeaza prea tare poti sta si asa caci oricum o sa dispara la un moment dat cand vei folosi apa fierbinte!

| dannys a răspuns:

Incearca cu acetona.

| Slowmotioon a răspuns:

Incearca cu niste acetona si apoi apa cu sapun.winking

| jhonny_2304 a răspuns:

Amuzanta intamplarea, si mie mi s-a intamplat. laughing
Incearca cu apa fierbinte sau cu diluant (daca imi aduc bine aminte).
Oricum o sa dispara dupa putin timp insa stiu ca e enervant. happy
O zii buna!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca piatra ponce fara sapun.doar cu apa

| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

Va disparea singur, stratul de piele se schimba tongue, ai rabdare o zi sau doua.

| XenofX a răspuns:

Da spala-te cu apa calda fara sapun sau cu acetonawinking sper sa te ajute

| Asdfghshds a răspuns:

Roade-l cu dintii, este eficient laughing, o sa fii in regula, daca vrei sa eviti aceasta metoda, poti sa tii degetul in apa fierbite pana se zbarceste, apoi va cadea usor superglue-ul.

| AdelinMJ a răspuns:

Daca ai piatra dinaia de calcaie dai cu aia sub apa calda