| dragutz60 a întrebat:

Acum cateva zile m-am zgariat de banca si mi s-a facut o bubita de vreo 0, 5-0, 7 mm aproape de 1 cm.Problema e ca acum mi s-a facut o coaja si exact in locul ala am o alunita care pe langa ea s-a facut o cojita dar parca mi se pare ca e si pe ea. Oare o sa-mi cada alunita, e grav, incep sa ma ingrijorez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca alunita nu a crescut sau nu si-a modificat culoarea in urma acestei mini-traume, atunci nu sunt motive de ingrijorare. Daca observi vreo modificare de forma sau culoare, atunci ar trebui sa mergi la un medic dermatolog. Numai bine!

| VladimirPutin a răspuns:

Nu-ți cade alunița
ar fi grav dacă ai scoate alunița din rădăcini

| dragutz60 explică (pentru VladimirPutin):

Multumesc frumoshappy, dar sti ca am alunita aia inconjurata de bubita aia deci nu e grav nu, de obicei sunt mai speriosbig grin

| VladimirPutin a răspuns (pentru dragutz60):

Eu am avut alunițe și tăiate și nu s-a întâmplat nimic