| AlexMarian17 a întrebat:

Acum o luna mi-a aparut pe ureche (mai exact in lobul pavilionului) o umflatura care ma durea rau la atingere. Peste 2 zile nu ma mai durea si se micsorase. Pana in prezent e acolo, fara sa ma doara, nu este vizibila decat daca pun mana. Parca ar fi o bila mica de zgarci sub piele. Ce credeti ca este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andersen2k18 a răspuns:

Consulta un medic ORL, si el iti va spune detaliat ce ai.Eu iti dau un sfat: Nu mai asculta muzica tare la casti,(nici sa imprumuti castile de la cineva) si sa-ti cureti urechile cu Audispray.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cel mai probabil un chist sebaceu/cos.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu are ORL-ul treaba cu ce ti-a iesit tie acolo. ORL-ul se ocupa cu urechea interna si canalul auricular extern, nu cu ce-ti iese pe piele, acolo e treaba dermatologului sau a chirurgului.

| AlexandraRusu26 a răspuns:

Este un coș.

| AlexMarian17 explică (pentru AlexandraRusu26):

Eu nu cred. Nu pare a fi cos deloc.