| Dariusprds a întrebat:

Acum o ora, am baut o doza de Coca Cola, normala, originala si acum, ma doare foarte tare stomacul, ce sa iau sa imi treaca durerea asta(crampe la stomac).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PappZsoltAndras a răspuns:

Desigur asta se poate intampla daca nu ai baut bauturi acidulate sau in cazul tau cola. Poate nu trebuia sa bei mult. Eu te sfatuiesc sa iei un algocalmin (desigur nu sunt doctor, deci nu sunt sigur, dar de la algocalmin in cazul meu orice durere imi trece) si incearca sa nu mai bei atata pentru ca nu iti face bine sau sa nu mai bei deloc, un prieten de-al meu a baut o sticla intreaga de cola si a ajuns la spital. Sper ca iti va trece durerea.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dicarbocalm frate sau maalox ce nurofen ca ala iti distruge stomacu mai rau, doamne sa mai intrebati pe site-uri de genu ca uite si tu ce raspunsuri primesti

| Bondarel99 a răspuns:

Dicarbocalm.
Eu mereu când beam ceva cu acid începeam sa ragai și ma durea stomacul, trece dar e cam enervant.

| Andrea1313 a răspuns:

Poți să iei nurofen sau cel mai bine algocalmin. De la algocalmin iti trece orice durere.

| AlexPROGamer223 a răspuns:

Salut, poti incerca no spa sau eubiotic.