| Ada477 a întrebat:

Acum o oră mă apucă o durere in partea stângă a abdomenului și nu îmi mai trece. Când stau in pat nu mă doare dar când merg simt că niste junghiuri. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa ai splina mărită. Vizitează un Gastroenterolog.

Răspuns utilizator avertizat
| gabriellaa23 a răspuns (pentru Ada477):

Recomand eco abdominal si un consult ginecologic. Incercati sa nu mai lasati timp sa treaca cand aveti anumite simptome, uneori poate sa fie prea tarziu si situatia sa se agraveze. Puteti merge si in urgenta la camera de garda cu aceste simptome, acolo va fac analizele si aflati cauza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ada477):

Încearcă sa te calmezi pana mergi, sa nu te stresezi și sa te odihnești mai mult. Tu te confrunți și cu probleme psihice, asa ca e puțin complicat sa dau un diagnostic de diferențiere, poate astea sunt chiar rezultatul ipoondriei /anxietății, și la mine se manifesta asa când eram foarte anxios.

Consuma ceai de sunătoare 3 săptămâni și magneziu și o sa ți se diminueze anxietatea considerabil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă simți ca se zbate e splina.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ada477):

E de la anxietate. Vizitează un pedopsohiatru, e spre binele tău.
Nu mai manca fast food, dulciuri, și nici sucuri Carbogazoase, evita și mâncarea picanta.

| gabriellaa23 a răspuns:

Urmareste durerea, vezi daca se mai repeta si in zilele urmatoare, poate sa fie splina, parte ginecologica, mai multe. Poti face un eco abdominal si un control ginecologic.

Răspuns utilizator avertizat
| Marian99783 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, posibil sa fie apendicita sau doar sa fii inflamata sau balonata, de fiecare data cand am mers la medic asta mi-a spus, ciudat.

| gabriellaa23 a răspuns (pentru Marian99783):

Apendicul este in partea dreapta, durerea ei radiaza pe tot abdomenul cu crampe, stari de voma, ameteli, scaune moi.